• VI Szkolny Tydzień Książki

• VI Szkolny Tydzień Książki zorganizowany w marcu 2021 to już historia. Dziękujemy nauczycielom naszej szkoły za przygotowanie tego święta książki oraz gościom i patronom za włączenie się w jego organizację.Hasło przewodnie VI Szkolnego Tygodnia Książki : "Książka to najlepszy scenariusz filmowy". Pomimo pandemii i zdalnego nauczania u nas działo się wiele.

Konkurs plastyczny na plakat reklamujący film będący ekranizacją lub adaptacją:

I miejsce: Weronika Kaczmarek (kl. 4 ATH),

II miejsce: Milena Jasińska (kl. 3 ATT),

III miejsce: Marta Rajewska (kl. 2 TH SP).

Ze względu na przepiękne i oryginalne prace jury zadecydowało o przyznaniu wyróżnień. Doceniono szczególne walory kompozycyjne, technikę wykonania i kreatywność. Oto wyróżnieni twórcy:

Marta Kałuszka (kl. 4 ATT),

Kamil Okraska (kl. 2 ATEG),

Dawid Pokora (kl. 2 TH SP).

Odbył się również konkurs satyryczny na najlepszy mem zachęcający do obejrzenia filmu będącego  ekranizacją lub adaptacją.

I miejsce: Wiktoria Mucha (kl. 3 ATT) film Troja inspirowany „Iliadą” Homera;

II miejsce: Karol Spychalski (kl. 2 THSP) filmy inspirowane „Makbetem” Szekspira;

III miejsce: Nikola Inerowicz (kl. 4 ATT) filmy Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny inspirowane prozą J. R. R. Tolkiena oraz cyklem Star Wars.

Kolejnym wydarzeniem tegorocznego Szkolnego Tygodnia Ksiazki był konkurs fotograficzny  Wehikuł czasu. Zadaniem autorów prac było ukazanie wybranych bohaterów literackich w XXI wieku. Jury zdecydowało o następującym podziale nagród:

I miejsce Julia Grzędowska, Maksymilian Karpiński, Małgorzata Plaskota i Oliwia Rędzikowska (kl. 4ATT) - Izabela oraz Stanisław wśród nowoczesnych kamienic (inspiracja -"Lalka" B. Prus).

II miejsce Maja Perczak, Jakub Wiśniewski (kl. 2ATPG) – Romeo i Julia. Dwa zwaśnione rody (inspiracja - "Romeo i Julia" W. Szekspir).

III miejsce Patrycja Fiszlak, Amelia Karwacka, Amelia Mazurkiewicz-Wędzonka, Yevgeniia Kryvoruchko (kl. 2THSP) – Balladyna (inspiracja- "Balladyna" J. Słowacki).

Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i bardzo pomysłowe prace!